Murata Electronics GRM188R61H684KA75D
Part No.:
GRM188R61H684KA75D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM188R61H684KA75D.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 50V X5R 0603
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GRM188R61H684KA75D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM188R61H684KA75D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188R61H684KA75D?
Image GRM188R61H684KA75D
Part Number GRM188R61H684KA75D
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)