Murata Electronics GRM188C81E684KA75D
Part No.:
GRM188C81E684KA75D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM188C81E684KA75D.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 25V X6S 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GRM188C81E684KA75D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM188C81E684KA75D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188C81E684KA75D?
Image GRM188C81E684KA75D
Part Number GRM188C81E684KA75D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)