Murata Electronics GRM188C81A225KAADJ
Part No.:
GRM188C81A225KAADJ
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM188C81A225KAADJ.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X6S 0603
Product Status:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GRM188C81A225KAADJ on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM188C81A225KAADJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM188C81A225KAADJ?
Image GRM188C81A225KAADJ
Part Number GRM188C81A225KAADJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)