Murata Electronics GRM1887U1H912JA01D
Part No.:
GRM1887U1H912JA01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM1887U1H912JA01D.pdf
Description:
CAP CER 9100PF 50V U2J 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GRM1887U1H912JA01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM1887U1H912JA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1887U1H912JA01D?
Image GRM1887U1H912JA01D
Part Number GRM1887U1H912JA01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 9100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)