Murata Electronics GRM1885C2A561GA01D
Part No.:
GRM1885C2A561GA01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM1885C2A561GA01D.pdf
Description:
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GRM1885C2A561GA01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM1885C2A561GA01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1885C2A561GA01D?
Image GRM1885C2A561GA01D
Part Number GRM1885C2A561GA01D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 560 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)