Murata Electronics GRM155R71H271KA01J
Part No.:
GRM155R71H271KA01J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM155R71H271KA01J.pdf
Description:
CAP CER 270PF 50V X7R 0402
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order GRM155R71H271KA01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM155R71H271KA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM155R71H271KA01J?
Image GRM155R71H271KA01J
Part Number GRM155R71H271KA01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 270 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)