Murata Electronics GRM1555C2A7R6DA01J
Part No.:
GRM1555C2A7R6DA01J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM1555C2A7R6DA01J.pdf
Description:
CAP CER 7.6PF 100V C0G/NP0 0402
Capacitance:
7.6 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order GRM1555C2A7R6DA01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM1555C2A7R6DA01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM1555C2A7R6DA01J?
Image GRM1555C2A7R6DA01J
Part Number GRM1555C2A7R6DA01J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 7.6 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)