Murata Electronics GRM033R61C333ME84J
Part No.:
GRM033R61C333ME84J
Datasheet:
Chuangxin CloudGRM033R61C333ME84J.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 16V X5R 0201
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Datasheet:
1. How to order GRM033R61C333ME84J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRM033R61C333ME84J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRM033R61C333ME84J?
Image GRM033R61C333ME84J
Part Number GRM033R61C333ME84J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)