Murata Electronics GRJ21BR71H224KE01L
Part No.:
GRJ21BR71H224KE01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGRJ21BR71H224KE01L.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GRJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order GRJ21BR71H224KE01L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GRJ21BR71H224KE01L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GRJ21BR71H224KE01L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GRJ21BR71H224KE01L
Part Number GRJ21BR71H224KE01L
Manufacturer Murata Electronics
Series GRJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)