Murata Electronics GQM0335G2D6R4CB01D
Part No.:
GQM0335G2D6R4CB01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 6.4PF 200V X8G 0201
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GQM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
6.4 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GQM0335G2D6R4CB01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GQM0335G2D6R4CB01D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GQM0335G2D6R4CB01D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GQM0335G2D6R4CB01D
Part Number GQM0335G2D6R4CB01D
Manufacturer Murata Electronics
Series GQM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6.4 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)