Murata Electronics GQM0335G2D6R3DB01D
Part No.:
GQM0335G2D6R3DB01D
Description:
CAP CER 6.3PF 200V X8G 0201
Capacitance:
6.3 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GQM0335G2D6R3DB01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GQM0335G2D6R3DB01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GQM0335G2D6R3DB01D?
Image GQM0335G2D6R3DB01D
Part Number GQM0335G2D6R3DB01D
Product Status Active
Capacitance 6.3 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)