Murata Electronics GQM0335G2D4R8BB01J
Part No.:
GQM0335G2D4R8BB01J
Description:
CAP CER 4.8PF 200V X8G 0201
Capacitance:
4.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GQM0335G2D4R8BB01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GQM0335G2D4R8BB01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GQM0335G2D4R8BB01J?
Image GQM0335G2D4R8BB01J
Part Number GQM0335G2D4R8BB01J
Product Status Active
Capacitance 4.8 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)