Murata Electronics GQM0335C2D160GB01J
Part No.:
GQM0335C2D160GB01J
Description:
CAP CER 16PF 200V C0G 0201
Capacitance:
16 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GQM0335C2D160GB01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GQM0335C2D160GB01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GQM0335C2D160GB01J?
Image GQM0335C2D160GB01J
Part Number GQM0335C2D160GB01J
Product Status Active
Capacitance 16 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)