Murata Electronics GJM0335C1E5R2DB01D
Part No.:
GJM0335C1E5R2DB01D
Datasheet:
Chuangxin CloudGJM0335C1E5R2DB01D.pdf
Description:
CAP CER 5.2PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance:
5.2 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Datasheet:
1. How to order GJM0335C1E5R2DB01D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GJM0335C1E5R2DB01D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GJM0335C1E5R2DB01D?
Image GJM0335C1E5R2DB01D
Part Number GJM0335C1E5R2DB01D
Product Status Active
Capacitance 5.2 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)