Sullins Connector Solutions GEC25DRES-S93
Part No.:
GEC25DRES-S93
Datasheet:
Chuangxin CloudGEC25DRES-S93.pdf
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
Number of Positions/Bay/Row:
25
Number of Positions:
50
Card Thickness:
0.093" (2.36mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Panel Mount
Termination:
Solder Eyelet(s)
Flange Feature:
Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
Datasheet:
1. How to order GEC25DRES-S93 on Chuangxin Cloud?
3. Are the GEC25DRES-S93 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GEC25DRES-S93?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GEC25DRES-S93.
Image GEC25DRES GEC25DRES-S13 GEC25DRES-S734 GEC25DRES-S93
Part Number GEC25DRES GEC25DRES-S13 GEC25DRES-S734 GEC25DRES-S93
Gender Female Female Female Female
Number of Positions/Bay/Row 25 25 25 25
Number of Positions 50 50 50 50
Card Thickness 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm)
Number of Rows 2 2 2 2
Pitch 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)
Read Out Dual Dual Dual Dual
Features - - - -
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Termination Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s)
Color Black Black Black Black
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C