Sullins Connector Solutions GEC22DRTI-S93
Part No.:
GEC22DRTI-S93
Datasheet:
Chuangxin CloudGEC22DRTI-S93.pdf
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.100
Number of Positions/Bay/Row:
22
Number of Positions:
44
Card Thickness:
0.093" (2.36mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder
Flange Feature:
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
Datasheet:
1. How to order GEC22DRTI-S93 on Chuangxin Cloud?
3. Are the GEC22DRTI-S93 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GEC22DRTI-S93?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GEC22DRTI-S93.
Image GEC22DRTI GEC22DRTI-S13 GEC22DRTI-S734 GEC22DRTI-S93
Part Number GEC22DRTI GEC22DRTI-S13 GEC22DRTI-S734 GEC22DRTI-S93
Gender Female Female Female Female
Number of Positions/Bay/Row 22 22 22 22
Number of Positions 44 44 44 44
Card Thickness 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm)
Number of Rows 2 2 2 2
Pitch 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)
Read Out Dual Dual Dual Dual
Features - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Termination Solder Solder Solder Solder
Color Black Black Black Black
Operating Temperature -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C