Murata Electronics GCM3195C2A822GA16J
Part No.:
GCM3195C2A822GA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM3195C2A822GA16J.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GCM3195C2A822GA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM3195C2A822GA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM3195C2A822GA16J?
Image GCM3195C2A822GA16J
Part Number GCM3195C2A822GA16J
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)