Murata Electronics GCM3195C2A512GA16D
Part No.:
GCM3195C2A512GA16D
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM3195C2A512GA16D.pdf
Description:
CAP CER 5100PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GCM3195C2A512GA16D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM3195C2A512GA16D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM3195C2A512GA16D?
Image GCM3195C2A512GA16D
Part Number GCM3195C2A512GA16D
Product Status Active
Capacitance 5100 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)