Murata Electronics GCM21BR91H333KA37L
Part No.:
GCM21BR91H333KA37L
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21BR91H333KA37L.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X8R 0805
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21BR91H333KA37L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21BR91H333KA37L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21BR91H333KA37L?
Image GCM21BR91H333KA37L
Part Number GCM21BR91H333KA37L
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)