Murata Electronics GCM21BR91E334MA37L
Part No.:
GCM21BR91E334MA37L
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21BR91E334MA37L.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 25V X8R 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21BR91E334MA37L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21BR91E334MA37L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21BR91E334MA37L?
Image GCM21BR91E334MA37L
Part Number GCM21BR91E334MA37L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)