Murata Electronics GCM21BR71H823MA37L
Part No.:
GCM21BR71H823MA37L
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21BR71H823MA37L.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21BR71H823MA37L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21BR71H823MA37L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21BR71H823MA37L?
Image GCM21BR71H823MA37L
Part Number GCM21BR71H823MA37L
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.082 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)