Murata Electronics GCM21BR71H223JA37K
Part No.:
GCM21BR71H223JA37K
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21BR71H223JA37K.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21BR71H223JA37K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21BR71H223JA37K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21BR71H223JA37K?
Image GCM21BR71H223JA37K
Part Number GCM21BR71H223JA37K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)