Murata Electronics GCM21BR71E474MA37K
Part No.:
GCM21BR71E474MA37K
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21BR71E474MA37K.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21BR71E474MA37K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21BR71E474MA37K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21BR71E474MA37K?
Image GCM21BR71E474MA37K
Part Number GCM21BR71E474MA37K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)