Murata Electronics GCM21BL81H184MA37L
Part No.:
GCM21BL81H184MA37L
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21BL81H184MA37L.pdf
Description:
CAP CER 0.18UF 50V X8L 0805
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21BL81H184MA37L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21BL81H184MA37L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21BL81H184MA37L?
Image GCM21BL81H184MA37L
Part Number GCM21BL81H184MA37L
Product Status Active
Capacitance 0.18 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)