Murata Electronics GCM21BL81H104MA37K
Part No.:
GCM21BL81H104MA37K
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21BL81H104MA37K.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X8L 0805
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21BL81H104MA37K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21BL81H104MA37K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21BL81H104MA37K?
Image GCM21BL81H104MA37K
Part Number GCM21BL81H104MA37K
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)