Murata Electronics GCM21B7U2E392JX03L
Part No.:
GCM21B7U2E392JX03L
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21B7U2E392JX03L.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 250V U2J 0805
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21B7U2E392JX03L on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21B7U2E392JX03L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21B7U2E392JX03L?
Image GCM21B7U2E392JX03L
Part Number GCM21B7U2E392JX03L
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient U2J
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)