Murata Electronics GCM21B5C2J681GX03K
Part No.:
GCM21B5C2J681GX03K
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21B5C2J681GX03K.pdf
Description:
CAP CER 680PF 630V C0G/NP0 0805
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21B5C2J681GX03K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21B5C2J681GX03K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21B5C2J681GX03K?
Image GCM21B5C2J681GX03K
Part Number GCM21B5C2J681GX03K
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)