Murata Electronics GCM21B5C2J152GX0AK
Part No.:
GCM21B5C2J152GX0AK
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21B5C2J152GX0AK.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 0805
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21B5C2J152GX0AK on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21B5C2J152GX0AK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21B5C2J152GX0AK?
Image GCM21B5C2J152GX0AK
Part Number GCM21B5C2J152GX0AK
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)