Murata Electronics GCM21B5C2E332JX01K
Part No.:
GCM21B5C2E332JX01K
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21B5C2E332JX01K.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21B5C2E332JX01K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21B5C2E332JX01K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21B5C2E332JX01K?
Image GCM21B5C2E332JX01K
Part Number GCM21B5C2E332JX01K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)