Murata Electronics GCM21A5C2J331JX01J
Part No.:
GCM21A5C2J331JX01J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21A5C2J331JX01J.pdf
Description:
CAP CER 330PF 630V C0G/NP0 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21A5C2J331JX01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21A5C2J331JX01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21A5C2J331JX01J?
Image GCM21A5C2J331JX01J
Part Number GCM21A5C2J331JX01J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)