Murata Electronics GCM21A5C2E820GX01J
Part No.:
GCM21A5C2E820GX01J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM21A5C2E820GX01J.pdf
Description:
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order GCM21A5C2E820GX01J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM21A5C2E820GX01J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM21A5C2E820GX01J?
Image GCM21A5C2E820GX01J
Part Number GCM21A5C2E820GX01J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 82 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)