Murata Electronics GCM219R71H123JA37J
Part No.:
GCM219R71H123JA37J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM219R71H123JA37J.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GCM219R71H123JA37J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM219R71H123JA37J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM219R71H123JA37J?
Image GCM219R71H123JA37J
Part Number GCM219R71H123JA37J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)