Murata Electronics GCM2195G1H622GA16J
Part No.:
GCM2195G1H622GA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM2195G1H622GA16J.pdf
Description:
CAP CER 6200PF 50V X8G 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
6200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GCM2195G1H622GA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM2195G1H622GA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM2195G1H622GA16J?
Image GCM2195G1H622GA16J
Part Number GCM2195G1H622GA16J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6200 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)