Murata Electronics GCM2195G1H122JA16D
Part No.:
GCM2195G1H122JA16D
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM2195G1H122JA16D.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 50V X8G 0805
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GCM2195G1H122JA16D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM2195G1H122JA16D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM2195G1H122JA16D?
Image GCM2195G1H122JA16D
Part Number GCM2195G1H122JA16D
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)