Murata Electronics GCM2195C1K912JA16J
Part No.:
GCM2195C1K912JA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM2195C1K912JA16J.pdf
Description:
CAP CER 9100PF 80V C0G/NP0 0805
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
80V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GCM2195C1K912JA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM2195C1K912JA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM2195C1K912JA16J?
Image GCM2195C1K912JA16J
Part Number GCM2195C1K912JA16J
Product Status Active
Capacitance 9100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 80V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)