Murata Electronics GCM2195C1H621JA16D
Part No.:
GCM2195C1H621JA16D
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM2195C1H621JA16D.pdf
Description:
CAP CER 620PF 50V C0G/NP0 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
620 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GCM2195C1H621JA16D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM2195C1H621JA16D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM2195C1H621JA16D?
Image GCM2195C1H621JA16D
Part Number GCM2195C1H621JA16D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 620 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)