Murata Electronics GCM2195C1H122JA16J
Part No.:
GCM2195C1H122JA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM2195C1H122JA16J.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Datasheet:
1. How to order GCM2195C1H122JA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM2195C1H122JA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM2195C1H122JA16J?
Image GCM2195C1H122JA16J
Part Number GCM2195C1H122JA16J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)