Murata Electronics GCM216R72A152MA37J
Part No.:
GCM216R72A152MA37J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM216R72A152MA37J.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order GCM216R72A152MA37J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM216R72A152MA37J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM216R72A152MA37J?
Image GCM216R72A152MA37J
Part Number GCM216R72A152MA37J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)