Murata Electronics GCM216R71H223JA37J
Part No.:
GCM216R71H223JA37J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM216R71H223JA37J.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order GCM216R71H223JA37J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM216R71H223JA37J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM216R71H223JA37J?
Image GCM216R71H223JA37J
Part Number GCM216R71H223JA37J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)