Murata Electronics GCM2165G1H242JA16D
Part No.:
GCM2165G1H242JA16D
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM2165G1H242JA16D.pdf
Description:
CAP CER 2400PF 50V X8G 0805
Capacitance:
2400 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order GCM2165G1H242JA16D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM2165G1H242JA16D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM2165G1H242JA16D?
Image GCM2165G1H242JA16D
Part Number GCM2165G1H242JA16D
Product Status Active
Capacitance 2400 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)