Murata Electronics GCM2165G1H151JA16J
Part No.:
GCM2165G1H151JA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM2165G1H151JA16J.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V X8G 0805
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order GCM2165G1H151JA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM2165G1H151JA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM2165G1H151JA16J?
Image GCM2165G1H151JA16J
Part Number GCM2165G1H151JA16J
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)