Murata Electronics GCM2165C2A152GA16J
Part No.:
GCM2165C2A152GA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM2165C2A152GA16J.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 0805
Product Status:
Active
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order GCM2165C2A152GA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM2165C2A152GA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM2165C2A152GA16J?
Image GCM2165C2A152GA16J
Part Number GCM2165C2A152GA16J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)