Murata Electronics GCM2165C1H181JA16J
Part No.:
GCM2165C1H181JA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM2165C1H181JA16J.pdf
Description:
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0805
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order GCM2165C1H181JA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM2165C1H181JA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM2165C1H181JA16J?
Image GCM2165C1H181JA16J
Part Number GCM2165C1H181JA16J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)