Murata Electronics GCM188R71H393JA55J
Part No.:
GCM188R71H393JA55J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM188R71H393JA55J.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0603
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GCM188R71H393JA55J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM188R71H393JA55J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM188R71H393JA55J?
Image GCM188R71H393JA55J
Part Number GCM188R71H393JA55J
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)