Murata Electronics GCM188R71E563JA57J
Part No.:
GCM188R71E563JA57J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM188R71E563JA57J.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0603
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GCM188R71E563JA57J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM188R71E563JA57J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM188R71E563JA57J?
Image GCM188R71E563JA57J
Part Number GCM188R71E563JA57J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.056 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)