Murata Electronics GCM1885G1HR60BA16J
Part No.:
GCM1885G1HR60BA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM1885G1HR60BA16J.pdf
Description:
CAP CER 0.6PF 50V X8G 0603
Product Status:
Active
Capacitance:
0.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GCM1885G1HR60BA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM1885G1HR60BA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885G1HR60BA16J?
Image GCM1885G1HR60BA16J
Part Number GCM1885G1HR60BA16J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.6 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)