Murata Electronics GCM1885G1H911FA16D
Part No.:
GCM1885G1H911FA16D
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM1885G1H911FA16D.pdf
Description:
CAP CER 910PF 50V X8G 0603
Product Status:
Active
Capacitance:
910 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GCM1885G1H911FA16D on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM1885G1H911FA16D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885G1H911FA16D?
Image GCM1885G1H911FA16D
Part Number GCM1885G1H911FA16D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 910 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)