Murata Electronics GCM1885G1H6R9BA16J
Part No.:
GCM1885G1H6R9BA16J
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM1885G1H6R9BA16J.pdf
Description:
CAP CER 6.9PF 50V X8G 0603
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GCM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
6.9 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order GCM1885G1H6R9BA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM1885G1H6R9BA16J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885G1H6R9BA16J?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GCM1885G1H6R9BA16J
Part Number GCM1885G1H6R9BA16J
Manufacturer Murata Electronics
Series GCM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6.9 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)