Murata Electronics GCM1885G1H3R7BA16J
Part No.:
GCM1885G1H3R7BA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM1885G1H3R7BA16J.pdf
Description:
CAP CER 3.7PF 50V X8G 0603
Capacitance:
3.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GCM1885G1H3R7BA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM1885G1H3R7BA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885G1H3R7BA16J?
Image GCM1885G1H3R7BA16J
Part Number GCM1885G1H3R7BA16J
Product Status Active
Capacitance 3.7 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8G
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)