Murata Electronics GCM1885C1H200FA16J
Part No.:
GCM1885C1H200FA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM1885C1H200FA16J.pdf
Description:
CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0603
Product Status:
Active
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Datasheet:
1. How to order GCM1885C1H200FA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM1885C1H200FA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM1885C1H200FA16J?
Image GCM1885C1H200FA16J
Part Number GCM1885C1H200FA16J
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 20 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)